Nerden Nereye 242Card


Meksika'nın Pachuca takımının yeni sezon forması. Şu linki bırakayım.

Nerden Nereye 241(via şurası)

Makine


Tam bu ara aklımdan geçiriyordum: Son 5 sezonda hep birer sezon arayla (13, 15, 17) kırmızıyı kullandılar (bordoyu da kırmızıdan sayıyorum tabii). Bu sezon olmaz herhalde, diyordum. Posta başlamadan şu tiviti gördüm. Sırayı bozmayacaklar herhalde. Ama Şampiyonlar Ligi'nde birileriyle çakışırlarsa, o zaman kırmızı paşa paşa gelir işte.

Montano


Blogda birkaç postta da bu Cavs'in siyah renkle samimileşme sürecinden söz etmiştim. Geçen yılki final serisinde giyilmesi, sonra parkedeki renk değişimi vs. İş öyle bir hale geldi ki, yan logolardan birini de siyahlı yaptılar.

Tabii belirtmek gerek ki, siyah totemi bu sezon işe yaramadı. Yanılmıyorsam iki deplasman maçında giydiler ve ikisini de kaybettiler.

Mari


Beşiktaş Sompo Japan'ın bu sezonki formalarını ilk gördüğümde burun kıvırmıştım açıkçası. "Ne alaka" falan derken, Panathinaikos'un geçen sezonki tasarımıyla aynı olduğunu hatırladım.Yine de ana rengin hangisi olduğu anlaşılmayacak bir tasarım tercihi olduğu kesin. Panathinaikos'unkini bilmiyorum ama, Beşiktaş'ın bu sezon neden bu formayı giydiğini tesadüfen anladım:


Bu fotoğraf şu hesaptan -- basketbol nostaljisi seviyorsanız, ya da yaşınız biraz geçkinse, tam sizlik. Futbolda yine görüyoruz arada, ama basketbolda böyle 30 sezon öncesinin formasının yeni versiyonunu görmek, müthiş bir şey.

Cenk


PSG evvelki sezon (15-16) siyah forma giymişti. Açık renk deplasman forması olarak klasik beyaz vardı. Bu sezon 2. ve 3. formalarda tamamen ana renkleri haricine çıkacaklar. Bence güzel. Yani "deneme" açısından iyi. Arada bir yapılabilecek bir şey. Lyon da iki senedir siyah forma giyiyor mesela. Çünkü beyaz-mavi-kırmızı bir yerde bayar artık. PSG için de aynısı geçerli. Ya da diğer aynı durumdaki takımlar. İlla satış/pazarlama ile alakası yok yani.


Kala


İstanbul'un camilerinin, şehrin önde gelen simgelerinden olduğu hepimizin malumu. Peki kıta basketbolunun en büyük organizasyonu için hazırlanan logoda Boğaz Köprüsü, Galata ve Kız kuleleri varken, hükümetle de arası nasıl olduğu bilinen THY'nin ana sponsoru olan lig, neden bir cami silueti koy(dur)mamış? Tuhaf değil mi?

Dilshan


Yeni Barcelona formasıyla ilgili şahsen ilk söyleyeceğim, kulübün bir sempatizanı olarak, formaları "çubuklu" yapmalarının bana yeteceği. Yani enine şeritli formanın ardından, ben beklentimi buraya kadar düşürdüm. Bu ve 11-12'deki gibi denemeler, farklı çubuklular hiç sorun değil benim için. Üç şey var bu yeni formayla ilgili söyleyeceğim:

1. Formayı bu haliyle (çünkü ilk sızdığında tasarım az daha farklıydı) ilk gördüğümden beri aklıma gelen, sanki 11-12 ve 12-13 iç saha formalarının bir sentezini yaptıkları. Böyle bir şey akıllarına bile gelmedi muhtemelen, ama bariz bunu çağrıştırıyor.

2. PSG'nin 90'ların ortasında giydiği şu formaya çok benzemiş. Ki bu da 90'lar için cesur deneme.3. Footy Headlines'da "Bir sezonluk klasik görünüme dönüşten sonra tekrar normalden koyu renkler olacak" diyor. Demek ki fotoğrafta gördüğümüzden daha koyu bir mavi hakim olacak formaya -- yani 2012-2016 arası gibi, laciverte yakın bir mavi. Ki deplasman formasının açık mavi olması da zaten bunu gösteriyor. Bu koyu mavi benim pek hoşuma gitmiyor ama, Nike'ın bok yemesi herhalde.

Nerden Nereye 240


(Ayarı yapamadım, 2.54'e kaydırın lütfen)(via şurası)