Nerden Nereye 238
2.5 senede 50 yer dolaşıp geri geldi. Bu tayfaya ayrı seri açmak lazım. Şu da vardı.

Ölü


Geçenlerde Orellana'nın devre arasında saçma-sapan bir şekilde Valencia'ya kiralanması hakkında düşünürken, girdim bi' Viki'sine baktım. Manzara ilginç. Son iki kiralandığı kulübe de sonradan temelli gelmiş. Valencia da öyle olur mu? Muhtemel. Durumları bilmek lazım tabii. Neden kiraladıkları falan da dahil.

Nerden Nereye 237


Nadir tek ayaklı postlardan olacak bu da. Anlatmaya gerek var mı, sanmıyorum.


Mahmut


Lyon'un bu sezonki iç saha formasının çorapla uyumlu hali. Yanlardaki üç şeritler bozsa da, gayet güzel. Oraya neden bulaşmıyorlar bilmiyorum. Galatasaray'ın parçalılarda da simetri sıkıntısı var iki sezondur mesela. Adidas olmadan bir de. Fena başarı değil.


Nerden Nereye 236(via şurası)

İnvolveBasketbol mecralarımızdan güzel bir "esinlenme" daha. Hatay Büyükşehir Belediye. Formayı hangi markanın ürettiğini çözemedim, ama Avrupa kupalarında falan oynayan bir takımın bu şekilde sahaya çıkması müthiş.


Nerden Nereye 235
Er


Cavaliers şu lacivert formayı 14-15 sezonunda giymeye başladı, bayağı da giydi. Ardından geçen sezonun medya gününde de o formayla göründüler. Yine 14-15 sezonunun başında zemini de o renklerle ağırlıklı olarak yenilediler -- belki de Lebron'un isteği falandır.

Geçen sezonki finallerin deplasmandaki kritik 5. maçında siyahı giyip, seriyi kurtarma adına umut dolunca, evde 6. maçı alıp gelinen son maçta da (bordo, sarı, ve laciverti es geçip) siyah formayı giydiler. O formayla maçı kazanarak yüzüğe ulaşıp, kulüp tarihi için önemi sarsılmaz bir konuma gelince de, zemini bu kez siyah ağırlıklı yapma yoluna gittiler. Hatta öyle ki, öncesinde yüzüklerin takdim edildiği sezonun ilk maçında, üstünde şampiyonluk kupası olan forma tercihi, siyahtan yana kullanıldı. 5. forma renginin kulübün en sembolik rengi olması, spor tarihinde belki de bir ilk.


Nerden Nereye 234

Yelek


Yeni bir şey demiyorum, ya da bir tespit sunma durumum yok: Yalnızca, son birkaç yıldaki çok yaygın durumdaki sakal trendinin bir yansıması. Örnekleri de boldur tabii. Sadece, böyle bir tane fark etmişken, kayıt düşmek maksat.

3 kirli sakala 8 direkt sakallı gibi bir manzara. Sinek kaydı yok.