Saltık


İsveççe Sözlüğü'nün son basımına eklenen yeni fiiller arasında "Zlatan'lamak" da yeralmış. İsveç futbolunun, oyunculuk yaşamını bugün PSG'de sürdüren yıldızı Zlatan İbrahimoviç'in adına göndermeyle devreye giren ve yaygın kullanıma açılan fiil besbelli bu futbolcunun kendine özgü, yarı fantastik gol vuruşları nedeniyle yaratılmış 
Sahiden de, benzerlerine sık rastlanmayan akılalmaz goller üretir oldu zamanla, İbrahimoviç; evet, bir tür zımbalama tekniği barındırıyor Zlatanlamalar. Bir şey bildiğimden değil, tahmin yürütüyorum: Azılı futbolseverler herhalde "tweet sallarlarken" icat etmişlerdir fiili.

Enis Batur, Dalgınlık Kursları, sayfa 42


SokakTwitter'a falan önce çizimi düşmüştü şu aşağıdakilerin, sonra da sızdılar. Çizimlerden yola çıkıp üreten korsancılar da olabilir tabii. Daha evvel biz bunu yaşadık Galatasaray Formaları'nda. Ama sağdan-soldan haberlerin gelmesi kıllandırıyor tabii. Şimdi de Inter'in enine çubuklu sızmış. Bizimkilerle ilgili gelen haberlerde (1-1.5 ay önce falan) "yönetim satışları arttırmak amacıyla tasarımı değiştirmek istiyor" gibi saçmalıklar vardı. Yemedikleri bok kalmadı, buna el atacaklar mı bakalım.

E iyi hoş, bizim hıyarların öyle bi' niyetleri var da değişecek diyelim, enine yapacaklar. Bu yukarıdaki ne? Yoksa Nike mı bir boklar yiyecek, işin başı Nike mı?


Alpagut


Bizim şunu akla getiriyor, biraz da şunu andırıyor. Sövenler olmuştur kesin, "Sesli harfler götünüze mi kaçtı" diye.