Güzel Formalar 67


Bu seriyi sadece çok acayip, deli sevdiğim, baba sevdiğim bir forma oldukça, öyle formalara 'denk geldikçe' sürdürmek istiyorum, ve işte onlardan bi' tanesi. İnanılmaz abi. Müthiş.

Sezon başında gözden kaçıp, sonra farkedince daha da lezzetli oluyo' sanki. Sarı-siyah zaten önceki yıllarda da evey formalarda sık kullandıkları bir renk. Bu kez çubuklu ve bu kalıpla harika olmuş.Bu sezonki set de bu. Seversin sevmezsin o başka iş, şu 3 formaya da bakın abi. Üçü de farklı kalıp. Bize dayıyorlar amınakoyim, koca sezon tek kalıpla 3 ya da 4 forma giyiyorsun. Kimse de önemsemiyor nasılsa. Peh.

Edgü


Şu bizim kadın basketbol takımında ciciş bi kız var hani, Gülşah Gümüşay. Jaka Lakovic'in dişi versiyonu yani. Bu böyle tivitır'ından fotolar paylaşıyo. İşte kamptan, soyunma odasından, evde takım arkadaşlarıyla "takılırken" falan. Geçen, birkaç gün önce de bunu paylaştı. Işıl'ın çoraplarını giymiş, makara yapılıyor. Ama fotoğrafa dikkat ederseniz, arka planda da Taurasi ve iki yanında da biri sadece sol kolu görünen bir siyahi abla, diğeri de sanırım Tina Charles, ama emin olamadım.

Şunu diyeceğim: orada Taurasi varken, yani an itibariyle gezegenin en iyi kadın basketbol oyuncusu karşında idmana hazırlanıyorken, bu biraz fazla cıvıklık olmuyor mu? Hani biraz daha ciddi olmak gerekmez mi? Yoksa yanılıyor muyum? Abartıyor muyum?

Modric


Hatırlıyorum, yazın Karşıyakalı arkadaşıma sormuştum, "abi bu sene sizin 100. yıl, olacak mı şöyle efendi gibi bi' 100. yıl forması" diye. O da "abi bi'şeyler söylüyorlardı ama, emin değilim" demişti. Ve birkaç gün önce şu resim görüldü. Gerçekten çok iyi.

Formanın üstünde Karşıyaka'nın ilk arması ve şu meşhur "K. Atatürk" imzası var. Bir de şu var, 100. yıl forması bu ise, o zaman Karşıyaka'nın "asıl" formasının çubuklu olduğunu gösterir. Peki öyleyse, neden Karşıyaka sürekli tek renk, parçalı, enine çizgili, ve bir ton başka forma giyiyor? Bu konuda kesin bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim. Hani Karşıyakalılar kendi kulüplerini cidden önemser ve üstün görür, böyle bir camia forma işlerine de azıcık daha önem verirse, daha şık olur.

Bir de, bu formanın resmi daha yayılmadan, çoğu insan bilmiyorken, şu 'anti-dilo'ların "Fluminense giyse dilenirsin, Karşıyaka giyse sikine bile takmazsın" şeklindeki saçmalamaları....................Yeri gelmişken, bu sezonun Karşıyaka formaları. Geçen sezonkilere göre düşüş var.

Retro 138

Hüsnü ÇobanKimi yerlerde 12-13, kimi yerlerde de 12-14 İspanya iç saha forması olarak geçen yeni mal işte bu. Ben 12-14 olacağını sanmıyorum. Çünkü çok büyük ihtimalle Dünya Kupası elemelerinde yine bir tane çıkartırlar. Şu postta da yazmıştık, artık tam olarak hangi sebeplerdense, 6 ayda bir yeni İspanya forması görür olduk.

Ufak bir değişim var. Son 2 iç saha formasının ardından, kullanılan mavide daha koyuya gidiş var. Şortla daha net belli oluyor.

Spurs


Geçen gün Beşiktaş - Sivas maçını izlerken Sivas'ın yeni transferi Morten Rasmussen'in forması dikkatimi çekti. Herifin formasında ismi yerine ''Duncan'' yazıyordu. İlgimi cezbetti, araştırdım herhangi bir sonuca ulaşamadım. Wiki'den edindiğim bilgiye göre Brondby'de oynadığı dönemde onla aynı ismi taşıyan Morten ''Molle'' Rasmussen ile isim karışıklığı olmasın diye Duncan yazdırmaya başlamış formasına. Brondby'den transfer olduğu Celtic'te ise vazcaymış formasına ''Duncan'' yazdırmaktan (Ek beyin sıçıntısı : Celtic taraftarının baskısından dolayı mı bu kararı almış bilemiyorum, çünkü araştırma yaparken Celtic'in taraftar forumlarında -eski Rangers efsanesi Duncan Ferguson ile olan isim benzerliğinden mütevellit- oyuncuya yeni lakap aranıyordu). Ya bu lavuk Tim Duncan hastası, ya da Duncan'ın başka bi' anlamı var bunun için. Neyse ne, bilen falan varsa paylaşsın. Merak ettim yahu...

Dizdar


"Avrupa’da Türk futboluna ilgi duyan kimse yok. Türk futbolcularını kimse tanımıyor. Türk milli takımı birkaç yıl önce parladı ama pek merak yarattığını söyleyemem. Bana kimse Türk oyuncuları veya takımlarıyla ilgili bir şey sormuyor. Bu yüzden Türk futbolu hakkında yazmayı düşünmüyorum. 2002 Dünya Kupası’ndan beri kimse Türk futboluna ilgi göstermedi. İngiltere’de Arda Turan kim diye sorsanız, çok az kişi tanır."

"Kaka, Michael Owen gibi bazı futbolcularla buluştuğumda gerçekten sıcak davrandılar. Ama işlerinin bir kısmının konuşmamak olduğunu biliyorlardı. Çünkü doğrulardan ve ilginç gerçeklerden bahsettiklerinde kulüplerinden ceza alabilirler. Örneğin “Maçı kaybettik çünkü savunmacılarımız kötüydü” diyemezler. Yani zor konularda açıkça konuşmazlar. Bu yüzden futbolcularla yapılan söyleşilerde aldığınız cevapların çoğu “İyi oynadık. Şimdi artık önümüzdeki maçı düşünüyoruz” gibidir. Ayrıca futbolcularla röportaj yapmak çok zor. Ben bugün bile örneğin Wayne Rooney ile röportaj yapmak istesem muhtemelen binlerce defa telefon konuşması yapmam gerekecek ama röportaj sadece 5 dakika sürecek. Buna değmez."

Egoist Okur aracılığıyla, Habertürk'teki Simon Kuper röportajı, buyrun.

Nerden Nereye 66

Retro 137

Dispossessed


Abi gerçektir ya da değildir bilmiyorum ama, bi' durun amınakoyim ya, sezon daha yeni başladı, bu kadar çabuk sızmasın bari, bu neymiş böyle.