Modric


Hatırlıyorum, yazın Karşıyakalı arkadaşıma sormuştum, "abi bu sene sizin 100. yıl, olacak mı şöyle efendi gibi bi' 100. yıl forması" diye. O da "abi bi'şeyler söylüyorlardı ama, emin değilim" demişti. Ve birkaç gün önce şu resim görüldü. Gerçekten çok iyi.

Formanın üstünde Karşıyaka'nın ilk arması ve şu meşhur "K. Atatürk" imzası var. Bir de şu var, 100. yıl forması bu ise, o zaman Karşıyaka'nın "asıl" formasının çubuklu olduğunu gösterir. Peki öyleyse, neden Karşıyaka sürekli tek renk, parçalı, enine çizgili, ve bir ton başka forma giyiyor? Bu konuda kesin bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim. Hani Karşıyakalılar kendi kulüplerini cidden önemser ve üstün görür, böyle bir camia forma işlerine de azıcık daha önem verirse, daha şık olur.

Bir de, bu formanın resmi daha yayılmadan, çoğu insan bilmiyorken, şu 'anti-dilo'ların "Fluminense giyse dilenirsin, Karşıyaka giyse sikine bile takmazsın" şeklindeki saçmalamaları....................Yeri gelmişken, bu sezonun Karşıyaka formaları. Geçen sezonkilere göre düşüş var.

6 yorum:

arda er dedi ki...

KSK nın asıl forması çubukludur ama çıkış yaptığı senelerde parçalı giymiştir. Bu yüzden her iki formada sezondan sezona giyilir

burranazzo dedi ki...

hocam totoshop maalesef bu.

Teğmen Lap dedi ki...

@burranazzo: aga o kadar söylendi budur falan diye. yine de ben araştırayım gene de.

@arda er: teşekkürler hocam bilgi için

arda er dedi ki...

önemli değil. Babadan Karşıyakalı anneden Galatasaraylı olunca böyle güzel haberleri kaçırmıyorum. inşallah fotoshop değildir

N. Burak dedi ki...

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/10/29/fft1mm1543591.jpg

Katalogdaki formayı hiç giymediler bu formayı kullanıyorlar maçlarda.

Teğmen Lap dedi ki...

valla bu hoşmuş. fluminensevari.