Şen


Japonya'nın yeni iç saha formasında samuray kıyafetlerinden; Roma'nın da yeni sezon iç saha formasında Roma dönemi zırhlarından esinlenilmesi. Kendi adıma kupanın ve yeni sezonun en iyi işlerinden.


Sayan Kaya


Trabzonspor'un 2000-2001 sezonundan şöyle bir forması var. Siyah denemez, lacivert. Ama şahsen bu tonlarda koyu deplasman formasının Trabzonspor'a çok uyduğunu düşünürüm yıllardır. Ama o zamandan beri de --eğer yamulmuyorsam-- hiç o renklere uğramadılar. Arada turuncu filan türedi, gümüş yaptılar, su yeşili bile var, ama bu koyulukta renk yok. Fakat bir nevi mecburlar. Milan kadar olmasa da, 1. formaları çok koyu olduğundan, daha koyusuna (yani o da koyuca bir lacivert ya da siyah) mecburlar. Ama elbette alışıldık futbol kuralları bu memlekette geçmediğinden, bu mecburiyetin bir açıdan manası yok.

Bu sezon Trabzonspor, Macron ile anlaşarak, en azından bir büyük takımın orijinal bir şeyler giyeceğini bize müjdeledi. Tanıtım yakında yapılacakmış. Yine o linkte yazdığı üzere, formalar çubuklu, mavi ve daha sonra tanıtılacak olan siyah olacakmış. Eğer çubuklu, bordo ağırlıklı ise, güzel set. Gönül çubuklu-beyaz-siyah görmek isterdi ama, bu da güzel. Hiçbir şey olmasa, kendilerine has formalar giyecekler.