Fpf


Hakikaten insan 90'lı yıllara bakınca Umbro'nun buralara gelmesine şaşırıyor. Benim gibi adamlar için şaşırmak da az kalıyor. Kelime bulamadım o duyguya. Bu gelişimde Nike'ın rolü nedir, var mıdır, yok mudur bilmiyorum. Finansal olarak daha rahatlardır orası kesin de, tasarım olarak, mantalite olarak ne kadar etkilemiştir ?

Umbro'yu paylaşıyoruz, paylaşmaya da devam edeceğiz. Son olarak Peru formasını tanıtmışlar. Kendi kıtalarında yapılacak turnuva için hazırlanmış. Aslında etiketteki ibare Umbro'nun ne yönlerde geliştiğini ve gelişeceğini gösteriyor. Adamlar Made by yerine Tailored By yazmışlar etikete. Muhtemelen de artık bütün formalara öyle yazılacak. Formalara nasıl yaklaştıklarının basit bir göstergesi.


Forma Peru'nun klasik forması. Ancak harbiden klasik. Yani döneminde giyilmişleri ile birebir. Umbro bunu pek çok takımda yaptı bu 2 senede. Yapmaya da devam ediyor anlaşılan. He bazı skkolar diyecek ki, "ne var ki bunda tasarımsal olarak ?" Kendilerini bir formaya 35 parça ayıran Adidas uzay teknolojisi ile baş başa bırakıyorum. Belki tasarım olarak harikalar yaratmıyor Umbro, gerek de yok zaten. En güzel forma sade ve öz olandır. Bu mantaliteyi güzel oturtmuşlar. Kumaş yapıları ve sade kalıpları da formaların güzelliklerini pekiştiriyor.

Buraya 2 resim koydum ancak çok detaylı fotolar var Şurada. Mutlaka bakın. Adidas'tan daha da fazla nefret ediyorum Umbro'yu böyle gördükçe.

0 yorum: