NovakDaha birkaç saat önce, yine bir Mayami maçıyla ilgili yazdım, fakat bu gece bir Mayami maçı daha izleyince, mecburen 2 kere üstüste heriflere sallamak düştü bize. Ama bu kez daha haklı gerekçeler, adamlar tuttuğum takımla oynadı. Ve de yine kötüydüler. İlki beni daha çok ilgilendiriyor elbet.

Bu sezon nasıl gittiğimiz ortada, takım çok iyi durumda abi. Duncan'ın son birkaç senesi olduğunu hesaba katarsak, belki de o takımdayken bir daha hiç bu kadar iddialı olmayacağız yüzük için. O yüzden, bu sezon çok kritik. Tamamen neden bu dereceyi elde ettiğimizi kanıtlarcasına oynadık ve çok "net" kazandık. Maç 8 dakika kala normalde bitmişti. Fark 29 idi, maç sonu da 30'du zaten-bu sezonki en ağır yenilgileri. O anda Miami ve Spurs asları kenara aldı. Tabii Miami tarafında bayağı bir asık surat sayısı vardı, çünkü bu son 5 maçta 4. yenilgileri oldu, ve de Magic (konferansta en büyük rakiplerinden) ile Spurs'e (muhtemel NBA Finali rakipleri) üstüste iki günde yenildiler. Ki zaten henüz bir "düzen"e sahip değiller. Bunun üstüne de son top sorunu peyda oldu. Bundan önceki 3 yenilgide de aynı krizi yaşadılar, ki bunla ilgili hemen şuraya alalım sizi.


Spurs her zaman üçlüğü önemseyen bir takım olmuştur ama, rekoru kırmak bugüne kısmetmiş. Tam 17 üçlük soktu bizim oğlanlar bu akşam, ki son ikisi de kadroya geçenlerde katılan, ve çok taze sözleşmesi sezon sonuna kadar uzatılan feci keskin şutör Steve Novak'tan geldi. Ben kendisini çok severim, umarım kalıcı olur kadroda. Bonner da 6/7 soktu. Hayvan.
8 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı (ana rotasyondaki 9 kişiden sekizi) ve ilk 5'ten kimse 30 dakikadan fazla süre almadı. Parker'ın 1 ay sakat kalacağı bilinirken, 2 maç sonra dönmesi de harika oldu.

Böyle devam ettiğimiz sürece en azından Batı Finali göreceğimizi tahmin ediyorum. Tabii Lakers post-season'a yaklaşırken işleri ne kadar düzeltecek falan, önemli sorular bunlar. Ne zamandır da Spurs ile karalamıyorduk la buraya, iyi oldu bak sabahın köründe. Gideyim de şimdi türlü börekler alıp geleyim.

0 yorum: