Tarlabaşı


Malumunuz hafta sonu için ülkenin gündemi derbi. Aslında değil, standart bir tabir olduğu için bunu kullandım, yoksa yazıya giriş cümlesi bulamadığımdan felan değil yani.

Toplumdaki derbiye olan kayıtsızlık açıkçası beni rahatsız etti. İşte bu rahatsızlığın vesile olmasıyla, ''nacar muhabiriniz'' görevini üstlenmek suretiyle bir kamuoyu yoklaması yaptım. İşte o yoklamadan elimizde kalanlar(çoğu aşırı küfür içerdiği için, bir kısmını silmek zorunda kaldık).

İlk konuğum mahallenin en dizikolik insanı Adile Teyze. Adile Teyze elinde olsa televizyonla yatacak, o derece bağlı beyaz cama.

Adile Teyze, hafta sonu Beşiktaş - Galatasaray maçı var. Ne demek istersin bu konuda, görüşlerini alabilir miyiz ?

Görüşümü kapatma len !

Haa ?

Diyorum ki ; televizyonun önünden çekil ! ''Papatyam''ın tekrarını izliyorum.

Özür dilerim Adile Teyze. Maçla ilgili görüşlerini alsak artık ?

Valla çocuğum, beni az biraz tanıyorsun. Diloları sevmediğimi bilirsin, yok House böyle, yok Lost şöyle... pehh banane House'tan Lost'tan. Zaten Lost çok bozmuş öyle diyolaa. Mis gibi Papatyam, Arka Sokaklar felan varken bu yabancı hayranlığı ne diye ? Futbol maçlarıyla da pek aram yok hani, beyle de sürekli kavga ediyoruz bu şeytan icadı futbol yüzünden. Sırf bu sebepten dolayı ''papatyam > futbol'' sbt. Neydi şu Küçük Sırlar'da oynayan kızın sevgilisinin ismi ? Heh, şimdi hatırladım Arda, Arda ! Ben çok seviyorum o çocuğu, evladım kadar seviyorum öyle diyeyim ben sana, çok sempatik, çok tatlı. Tabii ki bir Metin Akpınar değil, ama iyi çocuk. Yazık o çocuğa çok yükleniyorlar, dayanamıyorum. Tee o ağladığı günden beri, ona laf edenle hep kavga ediyorum ben evladım. Ardam, kuzum sen bakma onlara. Yavrum, bak kapı gibi Adile Teyzen var burada. Aldırış etme onlara sen, hee bi' de terliyken soğuk su içme evladım, emi ?

Eee peki maçı izleyecek misin Adile Teyze ?

Papatyam siker.

Sikimde mi olur ?

Çık len dışarı. Ağzına acı biber sürücem senin, anana şikayet edicem olm seni. Bittin sen, bittin !

Adile Teyze'nin elinden canımızı zar zor kurtardıktan sonra, soluğu yılların iddaa bayiisi Nevruz abinin(ağabey) yanında alıyoruz...

Naber Nevruz abi ?

Lan olüm ben demedüm mü sana kaç bin defa bana abi dime diye ? Ağabeg diyecen olüm bana, katletme şu güzelim Türkçe'yi.

Özür dilerim Nevruz ağabey(g). Bu Beşiktaş - Galatasaray maçı ne olur ağabey ?

Vallahi ciğerim bildüğün gibin bu tip maçların faorisi olmaz. Encak bu maç içün, Beşikdaş faori diyolla. Yüklü miktarda oynayan bilem varmış Beşükdaş'a.

Nevruz ağabey şu ''yurdumdan şive manzaraları'' tadındaki konuşmalarını bırakıp kendin olsan ? Bu arada bi' maç skoru da alabilirsek senden çok makbule geçecek.

Eheh çakal, olmadı mı lan ? Ne güzel taklit yapıyorduk şurada, biliyorsun arada figüranlık için çağırıyorlar, onun için şeeetmiştim. 3 - 1 Beşiktaş alır diyorum ben, ancak futbol bu sürprizi bol bir oyun. Her şeye rağmen alt seçeneği de cazip duruyor.

3 - 1 ve alt. Hangi iddaa yorumcusu dürttü abi seni ?

Çık lan dışarı, ne biçim konuşuyosun sen deyyus. 16 - 17 yaşında iken ''Nevruz ağabey nolur kupon yapalım burada'' dediğin günleri ne çabuk unuttun hee ? Oynamayacaksan meşgul etme tezgahı, çık dışarı. Haa bu arada bu enbiey çok rereröereörö.

Nevruz abi'den de ayarı yedikten sonra Cengiz Abazoğlu'nun kapısını çaldık...

Evet, sevgili okurlar şimdi de ünlü modacı Cengiz Abazaoğlu ile birlikteyiz, ona maçta giyilecek formalar hakkında bir kaç soru soracağız.

Yalnız, çok rica edicem ismimi doğru düzgün söyleyin beyefendiğiciğim. Hayır, yani geçenlerde Adnan Şenses abimizin başına gelenler malum, hiç mi ders almadınız o olaydan, yazık !

Şe....şey öözü...öz.. ehh anladnız işte siz. Şimdi formalar hakkındaki yorumlarınızı alsak ?

Galatasaray zaten her sene bi' o.... rengi buluyor, Beşiktaş da yaza uygun olmayan siyah-beyaz kombinasyonu ile çıkacakmış maça. Bu yüzden yorumlayacak pek bir şey yok.. Şimdi yorumumu aldığına göre, dışarı çıkabilirsin terbiyesiz herif. Abazaoğlu'ymuş. Daha özür dilemesini bile beceremiyorsun ayol !

Cengiz Abazaoğlu(var mı lan ? Abazaoğlu, Abazaoğlu na na na na na) bile beni öldürme noktasına geldiğinden bu kamuoyunun nabzını tutma işini burada bırakıyorum. Bu arada Acun Ilıcalı'yı bu satırlardan kınıyorum. Taner Tolga Tarlacı(a.k.a 3T) isimli büyük Türk düşünürünün görüşlerini almamıza izin vermedi. Neymiş efenim ? Yasakmış. Buradan Taner'e de teesüflerimi bildiriyorum ayrıca. ''Gonuşşmam abi yasssakğ'' diyerek beni geçiştirdi, bu da ziyadesiyle benim kalbimi kırdı. Adam değilsin Taner, gözümde Tümer Metin kadar değerin yok.

0 yorum: