Dodge


Blogun ilk zamanları. O zaman daha tabii "Barçamania" filan yok ortada. Efendi gibi tutuyoruz takımı. Herhangi bir tiksinti yok... İşte durum pek iyi değil. Gençler çıkıyor hafiften. Ben de şimdikinden daha sık şekilde Barça ile ilgili postlar atıyorum. Bu hatta blogun ilk postlarından, aha şu yani. Seviyordum veletleri. Zamanla Bojan'ı daha çok sevdim. Bizim Aydın'a duyduğum sevginin bir benzeri gibi. Nerden bilebilirsin ki, onu Barcelona'da A takıma çıkartan hocası sayesinde Gio da -döndü dolaştı- bize geldi. Keşke kalsaydı. Şimdi her La Liga özetlerinde imrenerek izliyoruz-seneye nerde izleriz artık bilmem. Milli takımdaki gollerinde "Ah mınakoyim" çekiyoruz.

Çok uzatmayayım, o dönemde Messi'nin arkasından ya da Messi'yle birlikte kulübün geleceği olarak görülen bu iki genç adam da artık Barcelona oyuncusu değil. Gio artık imkansız da, Bojan'ın geri geleceğini umuyorum. Pedro'nun 2 sezonluk inanılmaz çıkışı Bojan'ı fena yedi. Ama hala umut var. Hem potansiyeliyle alakalı, hem de zaten Barça toptan umudu kesmediğini, Roma ile yaptığı karmaşık anlaşma ile göstermiş durumda.

Şimdi postun sonu böyle bitmemeli, haber yazar gibi oldu lan. Neyse.

6 yorum:

Sühan Alp dedi ki...

Adamlar, eğer ışık gördüyse daha 3 yaşından sözleşme imzalatıyorlar. O yüzden 19-20 lik yıldızları hiç kaybetmezler. Gider geri gelir en fazla. Bizim burdaki gibi değil ki 18 den 23 yaşına kadar kirala 2 sene yedek beklet 5 tanesini ver 1 tane 25lik yıldız al. Amk. Adamlar biliyor işi.

Bu arada postların süper :)

Sportman dedi ki...

Bojan? Yeter artık, nedir bu takıntı? Gio tamam da Bojan gittiği için kutlama yapmanız lazım. Adamda ne potansiyel varmış; 4 senedir bir türlü ortaya çıkamadı! Tam Barça'nın Aydın Yılmaz'ı olmuştu, gitmesi herkes için hayırlı oldu. Roma'da kendini biraz gösterir.

Enjoy The Lappap dedi ki...

@sühan: eyvallah aga.

@sportman: abi 1:yeter derken?
2:takıntıdan kastın nedir?
3:aydın yılmaz klişesini de kullandın tam oldu.

Sühan Alp dedi ki...

@Sportman: Roma adına çok iyi oldu. Bir Roma taraftarı olarak çok sevindim. Kendini gösterir inşAllah.

@Lappap: Önemli değil. Postları severek okuyorum. Genç yetenek postları da hoşuma gidiyor. Hani "neymiş ne olmuş" diyebilicez yaşlanınca.

Sportman dedi ki...

@Enjoy The Lappap:

Şu Bojan mevzusu ne zaman açılsa, ondan bir şeyler beklediğini, zamanla oturacağını söylüyorsun. "Yeter", ve "takıntı" diyerek onu kastettim.

Aydın Yılmaz'a gelince... Klişeymiş, şuymuş, buymuş, umrumda değil. Galatasaray için Aydın Yılmaz neyse, Barcelona için de Bojan Krkic odur.

Ayrıca sözleşmeye de değinmek gerekirse... Bu tamamen Barça'daki Cesc sendromunun bir ürünüdür. Bojan'dan memnun olsalar, bu kısıtlı kadroda onu göndermeye yanaşmazlardı. Ama korkuyorlar. Bojan'ın da başka bir takımda patlamasıyla ellerinden kaçırmış olmaktan korkuyorlar. Bundan sonra Barça'nın alt yapıdan çıkardıktan sonra satacağı her oyuncuda benzer sözleşmeler yapacağını düşünüyorum.

Enjoy The Lappap dedi ki...

@sportman:

eyvallah.