Onlar


Orduspor'un formaları geçen sezon da fazlasıyla dikkat çekiyordu. Hatta resimleri derlemiştim ama, blogda yazdım mı-yazmadım mı hatırlayamıyorum. Bir 2. lig takımı için fazla kaliteli formaları vardı. Sarı katkısı çok dikkat çekiyordu geçen sezon, formayı "açan" ve ayrıca away forma rengi olarak kullanılan 3. renk olarak. Bu sezon o yok. Onun yerine away forma rengi olarak altın var. Desenli altın hem de. Kulübün armasında da yer alan üçgenimsi fındık motifi işlenmiş gövdeye, West Ham/Aston Villa usulu olanda ve altında. Bunu muhtemelen yönetim istemiştir, ki büyük artı puan. Helal olsun.

Her Süper Lig takımının en az 4 formalı kreasyonlara sahip olduğunu düşünürsek, 5'e varmamışlar en azından, ona bi'şey denemez, bokunu çıkarmamışlar. Fakat yine de 4 çok. Beyaz zaten 1. forma, ama sonraki çubuklu ya da mor ağırlıklıdan birini hiç dahil etmemek daha doğru olabilirdi. Beşiktaş'ta da benzer bir sıkıntı var. Ya burada çubukluyu hiç yapmazsın, ya da çubukluyu mor ağırlıklı bir çubuklu yapar, diğerini giymezsin. Böylece çok güzel, birbirini tekrar etmeyen 3 forman olur.

Umbro-Ordu ortaklığının 2 sezondur güzel sonuç verdiğini görüyoruz. Bu formalar da -ligde kalırlar, kalmazlar bilemem- bir Süper Lig takımına yakışır formalar. Tabii şimdi Ordu deyince Culio falan, neyse. Culio'yu tanıtırken de geçen seneki çubukluyu giydirmişler, allah allah.

3 yorum:

Sportman dedi ki...

Ordu'nun formaları iyi. Üstelik diğer standart Anadolu takımlarından çok farklı, özgün bir renkleri var.

N. Burak dedi ki...

Orduspor'un klasik iç saha forması düz mor değil mi yani ben öyle biliyorum, bütün eski fotoğraflarında düz mor giyiyorlar.

Enjoy The Lappap dedi ki...

valla ben beyaz biliyorum. bilmekten öte, öyle gibi görünüyor.