KepBu sezonun Panini Şampiyonlar Ligi albümü. Kapak fena değil, "Messi önderliğinde" yıldızlar, kupanın çevresini saracak şekilde dizilmiş. Bize göre sağ tarafta 5, solda 4 oyuncu var, onu dengeleseler daha iyi olabilirmiş belki.


Bu sezonki çıkartmalar, yukarda gördüğünüz gibi. Alışılmışın dışında, enine tasarlanmış. Ve biraz daha "kalabalık". Çünkü normalde çıkartmanın yapıştırılması gereken bölmede olan bilgiler, (aşağıdaki fotoya bakınız)yani doğum tarihi, boy, kilo ve pozisyon, bu kez çıkartmaya dahil edilmiş. Hatta daha da ötesi, çıkartma için ayrılan yerde, sadece çıkartmanın numarası yazıyor. Yani aslında çok temel bir değişiklik bu. Oyuncunun ismine bakarak yapıştıramıyorsun elindekini. Biraz daha dikkat istiyor.

Son dönemde (son 3 sezonda sanırım) çıkartmalara eklenen, kazanılan Ş. Ligi kupası sayısı, ufak bir formayla sunulan sırt numarası biraz kalabalık yaratıyor gibi (hele de fiziki özelliklerin de gelmesini katarsak), ama güzel ayrıntılar.Ama şöyle bir sorun var. Albümü gazeteler falan belli dönemlerde ufak bir ücret ilavesiyle satabiliyor. Fakat onun haricinde albümü ve çıkartmaları bulmak büyük sorun. Büyük marketlerde filan, şansa kalmış önünüze çıkması. İstanbul'da mesela, kırtasiyenin birinin camına asmışlar, "burada bulunur" diye. Ne alaka değil mi? Örneğin ben geçen 2 sezonun albümlerini, sırf bu belirsizlik yüzünden alamadım. Onun yerine, yine alakasız zamanlarda karşıma çıkan trading card denen naneden alıyorum telafi için. Onlar da biraz pahalı amına koyim. Albümüne gerek yok, arada bir kartlardan al yeter. Hiç olmazsa, o sezondan hatıra işte. Kutusu falan da var, daha şık bi'şey bunlar.Edit:Blogumuzun lanet yazarlarından Anıl'ın söylediğine göre, Ş. Ligi serisi çıkartmaları, İstanbul'daki bütün gazete bayilerinde bulunabiliyormuş.

2 yorum:

anilka23 dedi ki...

zamanında ne para yatırırdım bunlara haa. bu arada istanbul'da her gazete bayiinde bulmak mümkün bu çıkartmaları.

Teğmen Lap dedi ki...

her? cidden öyleyse ne güzel.