Keşanlı Ali


Geçen şöyle bi' şey buldum hafız. Sonra işte, o dönemle ilgili bakınırken, İbo'nun istatistikleri gördüm yeniden. Çok az oynadığını falan biliyordum da, durum bayağı feciymiş la.

Şurada var, İbrahim Kutluay NBA'de oynadığı 5 normal sezon maçında (ki Play-off'lara zaten kalmadı) 12 dakika sahada kalıp tek şut kullandığı ama kaçırdığı falan yazıyor. Birden o yukardaki ampul yandı... ACABA BU KARTTA ATILAN ŞUT, O ŞUT MUYDU?

Araştırmaya devam ettim, önce biraz umutsuzdum, ama umutsuzluğumun sebebinin Türk sporuyla ilgili eski bilgi ya da görsellere ulaşmanın imkansızlığıyla alakalı olduğunu az zaman sonra farkettim. Önce şurayı buldum. Oradaki fotodan, bu maçtaki rakibin Portland olduğunu gördüm. İhtimaller azalmıştı... (triplere bak, sanki bana polisiye roman okuyoruz) Sonra da burayı buldum. İbo gidene kadar deplasmanda Portland maçı oynandı mı diye baktım; vardı, ama onda da İbo oynamamış. Başka da yok.

Düşünsene, hani çok da büyük bi' şey değil ama, akla geliyor ister istemez. "Acaba o şut mu?" diye. Değilmiş allahtan. Rezilliği düşünün. Kendisinin eline geçse, hatıra diye, koydukları fotoğraf kaçan şutunki. Peiiii.

7 yorum:

boraturkoglu dedi ki...

Aga, adamda kısmet de yokmuş be. Attığı şutlar sayesinde geldiği Seaatle'da o sene Allen, Murray, Lewis ve Radmanovic 3'lük yağdırıyordu resmen. Bir sonraki sene miydi tam hatırlamıyorum şu an ama adamlar attıkları 3'lükler sayesinde Play-Off yapmışlardı, ki o senenin en kötü takımlarından birisi olması bekleniyordu. Ama dediğim gibi, o sene, İbo'dan bir sene sonra da olabilir. Bakmak lazım bi'.

Teğmen Lap dedi ki...

o sezon ya. 2. turda biz (spurs) elemiştik onları. 4-2 bitmişti seri.

Sportman dedi ki...

Herif doğru düzgün oynayamadığı gibi resmen gittiği yeri de kuruttu. Ondan bir sene sonraydı galiba, Sonics, şehir yönetimiyle anlaşamayıp ayrıldı, takım da dağılmış oldu. Sonrası mâlum; Oklahoma'ya geçiş ve Thunder'ın kuruluşu...

Haketo Zaman dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Haketo Zaman dedi ki...

@sportman ibo'yu günahım kadar sevmem ama düzeltmeden de edemedim. ibo sonics'te 04-05'te oynadı. seattle'daki son sezon ise 07-08. ayrıca ibo o sene preseason'da iyi süreler alıp 15-16 sayı gibi rakamlar üretmişti. 10/10 serbest atış gibi bir rakam hatırlıyorum ben, portland olması lazım maçın. resimdeki salon da portland zaten.

Sportman dedi ki...

Fiilî geçiş daha sonra olmuştu, ama olayın resmiyeti 2-3 sene önceye dayanıyor. İyi hatırlıyorum o dönemleri...

Haketo Zaman dedi ki...

Ben de o dönemlerde Seattle City Council'da Volunteer Sonics Representative'dim :) Renton Arena proposal ret yiyince 2007 Aralık'ta kesinleşti olay.