Fairy

İskoçya'dan yeni mallar var.1. Umbro sadelikte sınırları zorlamaya devam ediyor. Reklamın ufalıp sol tarafa alınması da buna katkıda bulunmakta.

2. Celtic'de daha ince şeritler görüyoruz. 100 yıl önceki formalarına atıf var.

3. Celtic'in siyah çorap giyecek olması İNANILMAZ. MÜTHİŞ. Bu manzarayı ne kadar çok görürsek, o kadar iyi. Çünkü forma-şort-çorabın aynı tonlarda olmasındansa, hiç olmazsa -eğer şort da forma ile aynı renkteyse- çorabın ters (açık ya da koyu) renkte olması, formayı ve ana renkleri belirgin kılar. Sevilla ve son dönemde Catania örneklerini hatırlayın. Tersi olarak ise Chelsea.


5 yorum:

Sportman dedi ki...

İkisinin de sponsoru aynı. Yoksa bu işte "Tennent's"in mi parmağı var? Parmağı olmasa bile payı büyük. Bu tür durumlarda sponsorların izin vermesi çok önemlidir. Kaldı ki, aynı ülkedeki en büyük iki takımda birden bu fedakarlığı yapıyorlar...

Selocan dedi ki...

Bunların ikisi de özel forma. Birisi kupa galipleri kupası 40. yıl anısına (rangers) diğeri 125 sene geyiğine. Tahminimce formalar bu şekilde satılır ancak maçlara normal reklamlar ile çıkarlar, küçük olmaz. Rangers'ın forması 40 sene önce giyilenle aynı bu arada logo vs...

Selocan dedi ki...

Ek olarak şu bizim kırmızı çorap olayını oturtup sindirdikten sonra Galatasaray için siyah çorap da istiyorum hacı.

berat dedi ki...

bari sponsor logosunu beyaz çizgiye ortalasalarmış. çok rahatsız edici.

N. Burak dedi ki...

Celtic 100 yıl önceki formasını birebir yapmış, ondan ince çubuklar. Siyah çorapsa anca bu tarz geriye dönüşlerde giyilebilir, normalde olacak bir kombinasyon değil. Selocan'ın dediği bizim için siyah çorap da öyle. Arada sırada dönemin formasını böyle birebir yaparsın, öyle giyersin.