Ağa


Beşiktaş'ın kırmızı formalarının neden bu kadar güzel olduğunu umarım bir gün anlayabiliriz. Futbol takımındaki aşırı orandaki kullanımı bir kenara bırakalım. Beşiktaş erkek basketbol takımı, 2 haftadır kırmızı formalarla sahada yer alıyor. Önce dışarıdaki Antalya Büyükşehir, sonra da içerideki Aliağa maçında kırmızı formayı giydiler. Bunun futbol takımının kırmızı formasından esinlenerek yapıldığını düşünmek en basit yol. Ve belki de doğru yol.


Sezon başında ortada kırmızı forma yoktu basketbol takımı için. Futbol takımının tam tersi yani; onlar ilk olarak kırmızı formayı halka sunmuştu ve sonrasında da şöyle manzaralar ortaya çıkmıştı. Basketbol kırmızısı, ilk kez Kalde ile yapılan anlaşmanın açıklandığı toplantıda görülmüştü. Ardından da birkaç ay kayıptı, ta ki 2 hafta önceki Antalya Büyükşehir maçına kadar.

Basketbol için 3. forma her zaman ekstra konumunda oluyor. Çünkü desenli forma pek olmadığından, üçüncüye başvurma gereği kalmıyor. Büyük çoğunluğu formaların, düz, tek renk. NBA'de de bunun pazarlama amaçlı/odaklı kullanıldığını zaten ilgililer biliyor. Burada pazarlama kısmı pek işler değil, malum -ki satışta değil şu anda kırmızı forma, hatta hiçbiri değil. Ama arada giyilebilir işte, "çeşit" olur. Bu sezon için düşünürsek de, futbol takımının kırmızısı ile bağ kurmak açısından güzel bir tablo tabii.


Benim hatırlamam zor olacağından, Beşiktaşlı arkadaşlara sordum: Daha önce basketbol şubesinde kırmızı forma giymemişler gibi duruyor. Hatırlayan/bilen varsa eğer, bir dürterse sevinirim. Yani görünüşe bakılırsa, takım tarihinde de bir ilk oldu böylece bu forma.

0 yorum: