Lif

Lyon'un da yeni formaları "görücüye çıktı". Birçok değinilesi nokta var. Bir an önce ele almamız lazım. Çok acil.


1. En orijinal işten başlayalım: Bu sezon giyilecek 3 Lyon formasında da arma-sponsor firma logosu yerleşimi farklı. Bir örneğini hatırlamıyorum. Tekdüzeliği kırmak adına harika fikir.

2. Bir diğer orijinal: 3 formada da farklı yakalar kullanılmış. Kırmızı ve lacivert forma aynı kalıp olmasına rağmen, aynı yakayı koymamışlar. Bir artı puan daha. 


3. Üç formada da farklı (ve gayet sade) tasarımlar. Tekrar yok. 3 formaya sahip (ki artık bu yerleşiyor iyice, olması gerektiği gibi) takımlarda sık sık formaların ikisinin aynı tasarıma sahip olduğunu görürüz. Çalışılan marka sizi sikiyorsa, üçü de aynı olabiliyor. Ki bu intihar sebebi. E tabii, Lyon'un Adidas ile arasının ne kadar iyi olduğunu biliyoruz. Bilmesek de ilk 2 maddeden anlamak zor değil.

4. Lyon formalarında kombinasyon görmeye alışığızdır. Hiç olmazsa bir tanesinde yapılırdı. Bu kez üçü de dümdüz -ama bu ilk değil. Duruma göre beyaz forma, lacivert şortla tamamlanacaktır, bunu biliyoruz.


5. Geçen sezonki 3 boyutlu formadan sonra, bu kez de lacivert formadaki şeritlerin ve armanın karanlıkta fosforlu görünecek şekilde yapılması. Yine ekstra, ilgi çekecek bir şeyler var anlayacağınız.6. Yine lacivert formadaki, sanırım ilk kez geçen sezon City'de gördüğümüz şu kendine has yaka stilinin bir benzeri.

7. Bir de hayıflanma: Şurada 4. maddede bahsettiğimiz, şeritlere yedirilen aslan deseni keşke devam ettirilseymiş. Şık olabilirmiş yine. 


8. Bu V şeklinde inen şerit de eskilerden bir sezona dayanıyor muhtemelen. O kokuyu almak mümkün. Son dönemden hatırlamıyoruz bunu.

9. Laciverti maviden sayarsak eğer, o zaman 3 ana renginden de birer forma giyecek oluyor Lyon. Peki bunu daha önce görmüş müydük? Üç sezon önce kısmen. Onun haricinde, son 15 yılda bu manzara hiç yoktu sanırım. Siyah yok, bordo yok, altın yok, sarı yok, gri yok. Sadece asıl renklerle tasarlanan formalar.

2 yorum:

Selocan dedi ki...

Arma ve Adidas logolarının yerlerinin 3'ünde de farklı olması çok iyi. Adidas'ın güzel kalıplarını kullanmışlar, saçma sapan dikişler, yamalar yok diğer kalıplardaki gibi, formalar sade olabilmiş.

Tek falso diyebileceğim olay bana göre V şekli. Şu şekil Nike Manchester'a yaptıktan sonra her firma tarafından yapıldı. Adidas da yapmış amk. Fransa liginde tabi Bordö ile özdeşleştiği için biraz daha tepki çekebilir.

Bunun dışında şahane formalar, Adidas ve sadelik, inanılmaz.

Teğmen Lap dedi ki...

abi o V olayı da bir yerden çıkar, öğrenilir elbet, kesin bir kökeni, bir şeyi var sanki. ama dediğin doğru tabii, o başka.