Birey
Bu sezon, Nike giyen bazı takımlarda gördüğümüz bir çorap tasarımı var. Arkada dikine, hafif kalın bir şeridin yer aldığı bir tasarım. Bizim çorapların da alayı öyle. Daha önce benzerini Adidas'ta gördüğümüz bir tasarım.Bu tasarım, iki takım için farklı uygulanmış, ve çok hoş durmuş. Biri PSG, diğeri de Barcelona için. Barcelona'daki daha bir beklenesi, fakat PSG'deki fazlasıyla kendine has.


Bu sezonun PSG iç saha formasını hepimiz gördük. Geçen sezon olduğu gibi, yenilikçi bir tercih –anlaması da biraz zor. Sanki normalde olması gereken renk bütününü sıvılaştırıp, beyazları yukarı, kırmızıları da aşağı toplamış gibi. Ve böylece, formada alışıldık "PSG şeridi" yer almıyor böylece. Tasarımcılar, o göğüsten aşağı inen kenarları beyaz olan kırmızı şeridi, çorabın arkasına yerleştirmişler ve klasik PSG forması görünümünü oraya yansıtmışlar. Sanırım onca yıldır gördüğüm en ince ve en şık forma ayrıntılarından biri.


Barcelona'da ise o bölgeye Senyera yerleştirmişler. Ki formanın ense kısmında da enine yerleştirilmiş bir Senyera var.

Bunu mesela, Galatasaray'ın yukarıda gördüğümüz beyaz çorabına, kıpkırmızı değil de, sarı-kırmızı parçalı olarak uygulayabilirler miydi? Evet. Ama ya akla gelmemiş, ya da o şeritlerin tek renk olmasını istediler. Ya da, –daha mantıklı şekilde– bu sezon beyaz forma olmadığı için, beyaz çorabı parçalının altına da nadiren giydiğimiz için, arada kaynamasın istediler. Ki Juve maçında ilk defa gördük bu sezon beyaz çorabı, o da anlamsız bir tercihti. Bütün ilk devreye yakışır şekilde.

0 yorum: