Dolgu


Dün bir şekilde eski (90'lar) dizilere gitti kafam. İzlediğim-izlemediğim, birçoğu hakkında şöyle bir "nostalji turu" attım. O arada Cesur Kuşku'ya da uğradım. Hatırlayananız çıkar. İzlemiş olanınız da. Hangisi aklıma düştüyse, hangisini gördüysem, hemen Ekşi'de başlığına koştum elbet. Cesur Kuşku başlığında şöyle bir entry vardı. Daha o ilk cümle bitmeden seneler öncesine gittim, kafada bambaşka şeyler canlandı.

Bilenleriniz vardır. Fast Break dergisinin bir Michael Jordan özel sayısı vardı (Sayı elimde duruyor hala ama, bulamadım şimdi, bulunca kapağı da çekip koyacağım buraya). Bir şekilde elinizde varsa kıymetini bilin, sahaflarda karşınıza çıkarsa da affetmeyin. Neyse, o sayıda şuna benzer bir cümle vardı, "Michael, basketbol sahasını 'dünyanın merkezi' olarak görürdü" (arattım, bir tek şurada buldum, azıcık aşağı inin, "Lise Yılları" başlığında). Bu cümle o zamandan beri aklımda yer etmiştir. Belki basketbolcu olmadım, hiç o işlerde elim olmadı ama, bu sporu sevmek ve ciddiye almak adına, her zaman bunu aklımda tuttum. Jordan'ın nasıl "böyle" olduğunun da sırlarından biridir bu cümle, bu bakış açısı.

Seneler sonra aynı cümlenin futbol versiyonuna Cesur Kuşku'da denk geldim işte böyle. Belki dizi yayınlandığında da bu paralelliği fark edenler olmuştur. Ki çok muhtemel, yakın dönemler. Ayrıca dizi şu anda Yutub'da falan yok, bir yerlerden bulmak lazım, güzel diziydi.

0 yorum: