Arenbi

Az önce Messenger'ı açtım. Plus eklentisi sebepli mi nedir, sağ altta "Bugün" zımbırtısı çıkıyor. O belirdi gene. Orda bir yerde, cümleye gel:"R&B'nin kralı İstanbul'da". Kral da 50 cent.
Dün gece kalearkası'nda bir post vardı, "arabesk ile popu karıştırmayın" kabilinden. Aynı o hesap. Bunca senedir bu adamı dinleriz, meğer rap yapmıyormuş, vay bea.

7 yorum:

Adsız dedi ki...

Rap'le R&B birbirine çok yakın müzikler. 50'nin yaptığı müzik de R&B'ye daha yatkın. Wu-Tang'in müziği için tam anlamıyla rap diyebiliriz ama 50 daha çok R&B'ye kayıyor. Wu-Tang dinliyor musun bu arada?

Lappapzade Abdurrahman Çelebi dedi ki...

abi tamam ben de bunun farkındayım da, en azından ortada "arenbi nin kralı" denecek bir durum yok öyle değil mi? usher filan değil yani bu adam.

wu-tang'i maalesef tam manasıyla dinleyemedim bugüne kadar, raple o kadar içli dışlı olmama rağmen. ama hep aklımın bi köşesinde vardırlar.

Adsız dedi ki...

O zaman Wu-Tang'ci yapalım seni. Gravel Pit'le başla bakalım beğenecek misin. Sonra Triumph, Redman ve Eminem'den Off The Wall, Method Man'den Even If, Da Rockwilder, Enjoy da Ride'ı dene. Memnun kalacaksın.

Lappapzade Abdurrahman Çelebi dedi ki...

tamam. hazır şu ara elimde arşivleri de varken, başlayayım onlara. sonra burda da yazarız izlenimleri. sen de mobb deep dinle o zaman bu arada:)

Hüseyin Altıkıllı dedi ki...

Wu Tang Clan ain't nothin' 2 fuck with!!

Fiti in dı haus bauns :P

Adsız dedi ki...

Mobb Depp mi? Hangi parçalarını tavsiye edersin?

Lappapzade Abdurrahman Çelebi dedi ki...

hüseyin sen ne arıyosun lan burda:D

abi direkt "hepsi" diyorum. sen dal hepsine.