Yeniler 4

Yeniler 3'ü yazalı 1 ayı geçmiş. Geç bile kaldık.


Malum, Milan çok başvurmadığı siyah formayı (öyle ki, giydikleri maçlar, aslında çubukluyu da giyebilecekleri maçlar oluyor genelde) bu kez "şampiyonluk forması" gibi dizayn et(tir)miş. Ortadaki İtalyan bayrağı renklerindeki paralel şerit. Çubukluda da daha az görünür yeşil-beyaz-kırmızı bir bölüm var, ön tarafta. Herhalde "nasılsa az giyiliyor, bari sembolik bi'şeyler yapalım" dediler bu forma için. Akıllıca. Tasarım sade, ama Milan için pek alışılmadık bir rötuş var, ki o da tamamen altın renkteki Milan logosu. Ben bu tarz kullanımlara sıcak bakıyorum, ama sevmeyen de çok.2 ay önce filan, sızan resimlerde A.Madrid, Barcelona ve Juventus'un aynı tasarıma sahip çubukluları giyeceği sanılıyordu. Görünen o ki, Atletico ve Juve'de tasarım değişikliğin gidildi. İyi ki de gidilmiş. En üst seviyedeki takımlarda böyle aynı tasarımları görmek hoş olmuyor.

Geçen sezonki İnter çubuklusunun bir benzeri. Çubuklar iç içe geçiyor. Geçiş bölümünde kavisli ince tırtıklar var.


Biraz bizim Anadolu takımlarında görülen tipten bir kreasyon var Toulouse'da. Aslında alışmak da gerek. Zira spor haberleri'nde Umut vesilesiyle bol bol göreceğiz Bu formaları. Hele hafiften oraya alışır da, atmaya başlarsa golleri, of of.

Artı hiç Kappa kreasyonuna benzemiyor.


Sociedad'ın Nike'a geçmesine sevindim. Tasarımlara aşina olsak da, daha derli-toplu formalar giyecekler en azından. Away formaları şık olmuş. Çubuklu da Trabzon'un aynısı.


Aslında şu forma için hususi post atmak lazım. İnanılmaz. Müthiş. Umbro'dan yine harika iş. Yeni İngiltere deplasman forması. Sunumu da geçen Klitchko ile dövüşen Haye'e yaptırmışlar falan. Yine bir "tişört" vakası. Yine yıldız gövde rengiyle aynı. Dikkatli bakmadan görünmüyor. Bakalım ne kadar devam edecek o uygulama. Ben çok beğeniyorum.
Newcastle'dan bir saçma iş daha. Önce "çubuksuz" çubuklu, şimdi de iç saha forması renklerinde bir 3. forma. Yapma daha iyi abi. Yapma.

PSV gibi Villa da damalı desene devam ediyor. Geçen sezon iç saha formasındave siyahta yan tarafta kullandıktan ve bu sezonun iç saha formasında da ana desen olarak kullandıktan sonra, bu kez de deplasman formasında bütün formaya yayıyorlar. Sonuç güzel. Şortun da koyu seçilmesi bunu pekiştiriyor. Çorap da sırayı bozmadan, beyaz.
Lyon'dan retro deplasman forması geldi. Zaten artık iyiden iyiye vücuda oturan formalar var, bu forma da o akıma sağlam katkı yapacak. Yaka kısmı çok şık. Logo, az önce Milan'da da gördüğümüz gibi farklı renklerde. Pembe ve beyaz renklerde.

Unutmadan, bu postu ikiye böleyim dedim. Sonuçta arayı açınca, o dönemde çok forma birikti. Bi'kaç güne de onu yazarız artık.

2 yorum:

Sportman dedi ki...

İngilizler yıldız olayını pek sevmezler zaten. Herhalde bir zorunluluktan dolayı bulunduruyorlar. Hatırladığım kadarıyla, EURO 2004'ten itibaren formalarına yıldız koymaya başladılar.

Enjoy The Lappap dedi ki...

zorunluluk olabilir. ama görünmez şekilde koymaları mühiş lan. düşünsene. bi ara da koldaydı. bizle oynadıkları dönem.