Pierre


Bu sezonki Adidas'ın büyük takımların formalarına uyguladığı altın eklemesinden zaten bahsedecektim, fakat bilinçli bir uygulama mı, yoksa tesadüfi bir olay mı, karar verememiştim. O arada da zaman geçti, kaldı yazı. Ta ki geçenlerde şu resmi görene kadar. Anderlecht'in yeni sezon formalarını doğru-düzgün görmedik ki, bu resme denk gelince "aha bunda da altın var la" dedim.


Adidas'ın normal olarak, her ülkenin büyük futbol kulüplerinden biriyle anlaşması var. Bazılarında direkt "en büyük" ile hatta, mesela Almanya. Ki Bayern ile ilişkisi, diğerleriyle olanlardan çok farklı. Bu sezon o her bir ülkenin anlaşmalı olunan kulüplerinin iç saha ya da deplasman, bir formasında altın detaylara yer vermişler. 5 kulüpte birden görünce, insan bunun belli bir karar gereği olduğuna hükmediyor.
Şahsen forma işlerinde altın rengin kullanılmasına olumlu bakarım. Hele bazı renklerle çok daha güzel uyum sağlar. Kattığı o klasik, saygın hava da cabası. Bayern'in bu yılki iç saha formasında detay rengi olarak beyaz yerine altını seçmişler, çoğu kişinin yadırgayacağı bir görünüm ortaya çıkmış böylece.Bu 5 takımdan üçünde iç saha, birinde deplasman forması, birinde de 3. formada kullanmayı tercih etmişler altın rengi. Bir de ek olarak Marsilya'nın beyaz formada logoyu altın yapmışlar. Ama öbürlerinin yanında daha ufak bi kullanım.
Marsilya'daki gibi, Real Madrid'in de ilk 2 formasında altın kullanılmış. Away forma olan siyahta da kollardaki 3 çizgi vs altın.

0 yorum: